22. 07. 2023Námestie slobody

22. 07. 2023Námestie slobody

PRIDE Mesiac
Navigácia na festival
AFTERparty

O festivale

Festival Dúhový PRIDE Bratislava sa vracia do centra mesta, teraz na novom, úžasnom mieste - Námestí Slobody! Užite si šou plnú skvelých koncertov slovenských kapiel a inšpirujúcich príhovorov významných osobností, ktoré sú hrdé podporovať rovnosť LGBTI komunity na Slovensku. S radosťou očakávame, že náš pestrofarebný sprievod mestom bude tento rok ešte väčší a radostnejší ako kedykoľvek predtým.

Je dobré mať na pamäti

Hlavným cieľom Dúhového PRIDE Bratislava je podpora viditeľnosti komunity lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych (LGBTI+) ľudí v ich plnej rozmanitosti na Slovensku. Našimi hlavnými hodnotami sú rovnosť a sloboda a vítame všetkých ľudí, ktorí ich prídu s nami prejaviť. Žijeme však v spoločnosti, kde tieto hodnoty nie sú samozrejmosťou. Preto je dôležité stanoviť si základné pravidlá účasti na našom festivale, aby sme si z neho všetci a všetky odniesli čo najpríjemnejší zážitok. 

Kódex nájdete tu

Základné zásady bezpečnosti

Chceme, aby ste sa na Pride cítili bezpečne a užili si atmosféru do poslednej sekundy. Preto je potrebné, aby ste dodržiavali pár základných pravidiel. Nie je to veda a vďaka nim nám bude ešte viac super.

  • Vždy dodržiavajte pokyny organizátorov/iek, SBS a polície.
  • Nezapájajte sa do konfliktov. Je to zbytočné.
  • Nech sa deje čokoľvek, najdôležitejšie je nepanikáriť. Ak zostanete v pokoji, menej ohrozíte seba aj ostatných.
  • V prípade potreby vždy kontaktuj teorganizátorov v oranžových reflexných vestách, SBS alebo políciu.
  • Z bezpečnostných dôvodov sú zakázané nože, zbrane, kovové tyče a iné nebezpečné predmety.

Areál festivalu

Dúhový Pride Bratislava sa tento rok koná na Námestí slobody v srdci Bratislavy. Presná poloha na mape tu.

Doprava na festival

Cestujete na Pride vlakom? Ak pricestujete vlakom, potom vám z Hlavnej železničnej stanice odporúčame pokračovať peši, trasa na námestie vám nezaberie viac ako 10 minút. Z Hlavnej stanice pokračujte rovno, smer Štefanovičova ulica. Popri Ministerstve financií SR pokračujte rovno. Na svetelnej križovatke Štefanovičová, Žilinská sa vydajte vpravo. Po ľavej strane sa nachádza Námestie slobody. Túto krátku trasu môžete absolvovať aj električkovou linkou č. 1. Stačí vystúpiť na zastávke Úrad vlády SR.

Chystáte sa autobusom? V prípade, že do Bratislavy prídete autbusom, využite linku 42 z Autobusovej stanice Nivy na zastávku Kollárovo námestie. Cestovné lístky si zakúpite jednoducho v automatoch na zastávke alebo využite mobilnú aplikáciu IDS BK.

Cestujete autom? Využiť môžete jedno z viacerých odstavných parkovís mimo centra Bratislavy a ďalej pokračovať MHD. Ak chcete zaparkovať čo možno najbližšie k centru, musíte počítať s tým, že väčšina parkovacích stojísk je spoplatnených. Využite mobilnú aplikáciu ParkDots pre zistenie dostupnosti, ceny a zakúpenie parkovacieho lístka.

Taxi alebo zdieľaná doprava? Ak sa rozhodenete využiť na svoju jazdu taxík, dôrazne vám odporúčame využiť mobilné aplikácie taxislužieb Uber, Bolt alebo Hopin. Nevyužívajte voľne stojace taxíky. Na svoju cestu môžete využiť aj zdielané elektrokolobežky alebo bicykle. Pri týchto dopravných prostriedkoch nezabúdajte na svoje zdravie a noste ochranné prostriedky pri jazde. Vždy dbajte na bezpečnosť a ak máte možnosť, použite navigáciu vo svojom telefóne, aby ste mohli sledovať trasu v reálnom čase.

Ešte nemáte dúhovú vlajku?

Žiadny problém. Pomocou darcovského portálu Donio môžete prispieť a výmenou za váš dar vám pošleme, čo si vyberiete. Napríklad dúhovú vlajku. Ak nám príspevok pošlete pred 18. júlom, zabezpečíme, že vlajku dostanete ešte pred začiatkom festivalu. Ak to nestihnete, ale plánujete navštíviť PRIDE, môžete si vlajku vyzdvihnúť priamo v stánku Iniciatívy Inakosť. Stačí do poznámky napísať, že si chcete odmenu vyzdvihnúť na festivale, tak to tak urobíme. Skvelé je, že Donio garantuje preposlanie 100% sumy, ktorú nám darujete.

Vyberte si odmenu

Kalendár sprievodných podujatí PRIDE mesiaca

26. 6.

27. 6.

28. 6.

29. 6.


Otvorenie PRIDE mesiaca

19:00

30. 6.

1. a 2. 7.


3. 7.

4. 7.


Sen o pralese

4. 7. o 19:00

5. 7.

6. 7.

7. 7.


Dúhový PRIDE Bratislava na Pohode

8:00 - 22:00

8. a 9. 7.


11. 7.


12. 7.

13. 7.


Mýty a fakty o trans ľuďoch

19:00

14. 7.

15. a 16. 7.


Turistika

15. 7. o 10:00

Cyklovýlet

16. 7. o 10:00

Dúhový deň rodín

16. 7. o 13:00

Zákon lásky

16. 7. o 19:00

24. 7.

26. 7.


27. 7.

28. 7.


Spoluorganizátor festivalu


Generálny partner festivalu


Donori festivalu


Partneri festivalu