23. 07. 2022 od 13:00Hviezdoslavovo námestie

23. 07. 2022 od 13:00Hviezdoslavovo námestie

PrideAfterparty

O festivale

Festival Dúhový PRIDE Bratislava sa vracia do centra mesta! Koncerty slovenských kapiel sa budú striedať s príhovormi osobností podporujúcich rovnosť LGBTI komunity. Pestrofarebný sprievod mestom bude väčší ako kedykoľvek predtým.

Záštitu nad festivalom prevzali Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Michal Šimečka, podpredseda Európskeho parlamentu a Matúš Vallo, primátor hlavného mesta SR Bratislavy.

Základné zásady bezpečnosti na festivale

Chceme, aby ste sa na Pride cítili bezpečne a užili si atmosféru do poslednej sekundy. Preto je potrebné, aby ste dodržiavali pár základných pravidiel. Nie je to veda a vďaka nim nám bude ešte viac super.

  • Vždy dodržiavajte pokyny organizátorov/iek, SBS a polície.
  • Nezapájajte sa do konfliktov. Je to zbytočné.
  • Nech sa deje čokoľvek, najdôležitejšie je nepanikáriť. Ak zostanete v pokoji, menej ohrozíte seba aj ostatných.
  • V prípade potreby vždy kontaktuj teorganizátorov v oranžových reflexných vestách, SBS alebo políciu.
  • Z bezpečnostných dôvodov sú zakázané nože, zbrane, kovové tyče a iné nebezpečné predmety.

Miesto a doprava na festival

Dúhový Pride Bratislava sa koná tradične na Hviezdoslavovom námestí v srdci Starého Mesta.

Cestujete na Pride vlakom alebo busom? Ak pricestujete vlakom, potom vám z Hlavnej železničnej stanice odporúčame využiť električkovú linku 1 na zastávku Jesenského. Alternatívou je autobusová linka 93 s výstupom na zastávke Zochova a ďalej pokračovať peši. V prípade, že do Bratislavy prídete autbusom, využite linku 70 z Autobusovej stanice Nivy na zastávku Námestie Ľudovíta Štúra. Cestovné lístky si zakúpite jednoducho v automatoch na zastávke alebo využite mobilnú aplikáciu IDS BK. Ak sa rozhodenete využiť na svoju jazdu taxík, dôrazne vám odporúčame využiť mobilné aplikácie taxislužieb Uber, Bolt alebo Hopin. Nevyužívajte voľne stojace taxíky na stanici. Na svoju cestu môžete využiť aj zdielané elektrokolobežky alebo bicykle. Pri týchto dopravných prostriedkoch nezabúdajte na svoje zdravie a noste ochranné prostriedky pri jazde.

Cestujete autom? Využiť môžete jedno z viacerých odstavných parkovís mimo centra Bratislavy a ďalej pokračovať MHD. Ak chcete zaparkovať čo možno najbližšie k centru, musíte počítať s tým, že väčšina parkovacích stojísk je spoplatnených. Využite mobilnú aplikáciu ParkDots alebo EasyPark pre zistenie dostupnosti, ceny a zakúpenie parkovacieho lístka.

Je dobré mať na pamäti

Hlavným cieľom Dúhového PRIDE Bratislava je podpora viditeľnosti komunity lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych (LGBTI+) ľudí v ich plnej rozmanitosti na Slovensku. Našimi hlavnými hodnotami sú rovnosť a sloboda a vítame všetkých ľudí, ktorí ich prídu s nami prejaviť. Žijeme však v spoločnosti, kde tieto hodnoty nie sú samozrejmosťou. Preto je dôležité stanoviť si základné pravidlá účasti na našom festivale, aby sme si z neho všetci a všetky odniesli čo najpríjemnejší zážitok. 

Kódex nájdete tu

Mapa festivalu a program

Stage 1


13:00 - 16:30Príhovory hostíADONXSSprievod ulicami Starého mesta 16:30 - 21:00Gipsy ČáveMonika Prikkelová a House of VelvetFVLCRVMTeddyfromthebox

Stage 2


16:30 - 21:00Pánko - program pre detiDrag Show 17:00 - 19:00Šašinka Sašinka - Program pre deti

Afterparty

22:00Bohéma: MC ErikFuga: DJs Sani a PlusPlusWax: DJ Sugar a DJ TetsuoBukowski: Kar'Ma

Kúpiť lístok

Čo ešte na námestí nájdete?


Heineken, PIJO BIO, Bubble Waffle, Selaví, Caffíčko, Piadženo, Lokál u nás, Langoše a francúzske palacinky, Dúhový stánok Pride Bratislava, Iniciatíva Inakosť, Odyseus, Amensty International Slovakia, Dom svetla Slovensko (Testovanie sexuálne prenosných ochorení zdarma), Pride Košice, Fotomat, Maľovanie na tvár pre deti, Vrkôčiky NOTORIOUS BRAIDER, Rozprávkoland


Sprievodné podujatia


SPOLUORGANIZÁTOR

NAŠIMI DONORMI SÚ

NAŠIMI PARTNERMI SÚ