Na PRIDE prichádzajú do Bratislavy každý rok ľudia, ktorí majú odvahu postaviť sa za to, kým sú a koho milujú alebo podporiť svojich blízkych a priateľov z LGBTI komunity. Krok za krokom tak prekonávajú predsudky a menia postoje ľudí na celom Slovensku. Tvoje 2 % z daní pomôžu zorganizovať PRIDE ešte lepší a ešte väčší ako predchádzajúci rok.

Aj v roku 2024 môžete darovať svoje 2% z dane z príjmu Dúhovému PRIDE Bratislava. Venovať 2% je jednoduché a anonymné. Údaje o Dúhovom PRIDE Bratislava na účely poukázania 2% z dane, ktoré je potrebné vyplniť do daňového priznania (fyzické a právnické osoby zvyčajne do 2.4., zamestnanci do 30. 04.):

Názov: Dúhový PRIDE BratislavaIČO: 50 782 843

Ste zamestnanec/zamestnankyňa?

Stiahnite si predpripravené tlačivo, ktoré stačí dovyplniť a podpísať.

Tlačivo pre zamestnancov

Dôležité: Zamestnanci a zamestnankyne sa nemusia obávať 2% z dane darovať komukoľvek, od zamestnávateľa dostanú iba Potvrdenie o zaplatení dane. Vyhlásenie o poukázaní 2 % z dane zamestnávateľ nevidí a teda nevie, komu ste 2% dane darovali, ani obdarovaná organizácia nevie, od koho príspevky prišli, pokiaľ daňovému úradu na to nedáte súhlas. Ak ste pracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník v roku 2023, máte možnosť venovať 3% z dane - požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali ako dobrovoľník o potvrdenie tejto práce. Potvrdenie spolu s Vyhlásením zasiela zamestnanec priamo na daňový úrad podľa svojho trvalého bydliska najneskôr do 30. 4. 2024. Ak by ste potrebovali pomôcť alebo poradiť, obráťte sa na nás e-mailom: info@duhovypride.sk. Ďakujeme za podporu.