21. september - do PRIDE-u ostáva:

0 dní
0 hodín
0 minút
0 sekúnd

Program - Dúhový PRIDE Bratislava 2014

Sprievodné podujatia

Aj tento rok sme pre vás v rámci Dúhového PRIDE pripravili týždeň sprievodných podujatí plný zábavy, zaujímavých debát o ľudských právach LGBTI ľudí a kultúrnych podujatí, ktoré zobrazujú ich životy. Podujatia sú prístupné pre všetkých ľudí dobrej vôle.

Sprievodné podujatia budú prebiehať po celý týždeň od soboty 21.6. do piatka 27.6.2014 na rôznych miestach v Bratislave a vyvrcholia v sobotu 28.6.2014 pochodom Dúhového PRIDE.

21.6. Sobota
14:00

Trans* WORKSHOP o skúsenostiach so zdravotníctvom a PÁRTY

Týždeň pred Dúhovým PRIDE sme pre všetkých transrodových, transsexuálnych, či ostatných ľudí v tranzícii (procese zmeny pohlavia) alebo tých, čo o nej iba uvažujú vyhradili popoludnie v Q-centre. Či sa chystáte navštíviť lekára/lekárku a neviete ku komu ísť, potrebujete radu, ako si zmeniť doklady alebo akúkoľvek inú praktickú informáciu; či už máte z vášho pohľadu „po všetkom“ a máte milé slovo podpory alebo cennú skúsenosť pre ľudí, ktorí iba začínajú alebo ste práve v celom tomto virvare a bojujete, toto je priestor pre vás. Ak sa rozhodnete ostať, po 2-hodinovom workshope budete mať tiež možnosť sa bližšie a neformálnejšie spoznať pri domácom koláčiku a drinku.

Organizátor: TransFúzia

23.6. Pondelok
18:00

SpeedMentoring

DiversityPro

SpeedMentoring ponúka krátke 10 minútové konverzácie s úspešnými ľuďmi z biznisu. Máte možnosť formou konkrétnych otázok prísť na to, ako ďalej vo svojej kariére, alebo získať iný pohľad na Váš konkrétny kariérny problém. Ak chcete zistiť, či máte dobre napísaný životopis, ako zaujať na pohovore, či poradiť sa ako ďalej vo vašej pracovnej kariére, neváhajte a príďte sa stretnúť s mentormi. Mentori budú z rôznych pracovných odvetví, budú vás čakať pri svojich stoloch a vy budete mať čas a súkromie sa s nimi poradiť, či získať tipy k vašej pracovnej kariére.

Organizátor: DiversityPro

Vstupné: zadarmo

19:00

Grill party: Teplý pes

Grill party

Na lodi Rivers Club, pri dravom Dunaji a s výhľadom na Bratislavský hrad máte možnosť spoznať organizačný tím Dúhového PRIDE, ktorý pre vás ugriluje všakovaké dobroty a v priateľskej atmosfére podebatuje o tom, čo je cieľom tohtoročného Dúhového PRIDE a prečo je dôležité, aby všetky formy rodín boli uznávané a podporované.

Vstupné: 2 EUR

24.6. Utorok
19:00

Debata, PRIDE mic a Jam Session!

Debata - „Táto vláda si myslí, že páry rovnakého pohlavia by mali mať právo na adopcie!“ - tento, na slovenské pomery, odvážny výrok bude predmetom ostrej debaty pod záštitou Slovenskej debatnej asociácie (SDA).

PRIDE mic - mladí nadaní queer umelci a umelkyne a taktiež umelci a umelkyne ktorí/é už nejaký čas na scéne pôsobia, vystúpia so svojou tvorbou nesúcou myšlienky PRIDE a tolerancie.

Jam Session - Jam Session je priestor pre všetkých ľudí milujúcich hudbu! Príď si len tak zahrať s každým, kto bude mať na to práve chuť, aj s organizátormi večera. Stačí, ak si donesieš nástroj alebo sa chopíš niektorého, ktorý bude práve k dispozícii!

Vstupné: zadarmo

25.6. Streda
17:00

Workshop: TRANSPARENT VEČER

Máš dôležitý odkaz, s ktorým chceš hrdo kráčať v sprievode? Máš chuť vyrobiť si ho v príjemnej atmosfére spolu s nami? Tešíme sa na teba na našom workshope! K dispozícii budú kartóny, papiere, lepidlá, lepiace pásky, fixky, farby a nožnice. Akýkoľvek špecifický materiál, ktorý si prinesieš je vítaný!

Vstupné: zadarmo

20:30

Filmové predstavenie: Neriadené strely

Neriadené strely

Úspešný a oceňovaný taliansky režisér Ferzan Ozpetek vytvára hravú a inteligentnú komédiu, ktorá získala Cenu poroty na Medzinárodnom filmovom festivale Tribeca v New Yorku v kategórii najlepší hraný film a ďalšie významné filmové ocenenia v kategóriách najlepší herec a herečka vo vedľajšej úlohe. Hlavnou postavou filmového príbehu je Tommaso, najmladší syn početnej a tradičnej rodiny z južného Talianska, ktorá sa už od 60. rokov zaoberá výrobou cestovín. Na ceste domov z Ríma, kde študuje literatúru a kde žije so svojím priateľom Marcom, sa Tommaso rozhodne povedať rodičom pravdu o svojej sexuálnej orientácii. Ale keď je konečne pripravený pred nich predstúpiť, jeho starší brat Antonio mu prekazí všetky jeho plány odhalením vlastného tajomstva. Snímka Neriadené strely je zábavnou, povznášajúcou a zároveň dojímavou talianskou komédiou.

Réžia: Ferzan Ozpetek
Scenár: Ivan Cotroneo, Ferzan Ozpetek
Kamera: Maurizio Calvesi
Hrajú: Riccardo Scamarcio, Nicole Grimaudo, Alessandro Preziosi, Ennio Fantastichini, Lunetta Savino
Práva: Film Europe Media Company

Vstupné: 3 EUR a 4 EUR

26.6. Štvrtok
19:00

Divadelné predstavenie: Natreté strachom

Divadelné predstavenie - Natreté strachom

Andrej Kuruc: Natreté strachom

O tom, prečo ženy z druhých krajín utekajú na Slovensko, prečo je pocit slobody silnejší ako príslušnosť k domovine a prečo túžba po uplatnení sa prebíja otrávené slová a pohľady domorodcov z krajiny, do ktorej sa presťahovali. Inscenácia je čiastočne inšpirovaná skúsenosťami žien, ktoré prišli na Slovensko z cudziny. Autorom hry je Andrej Kuruc a režisérkou Zuzana Liptáková. Účinkujú Martina Zemancová, Lýdia Petrušová, Lenka Čierniková, Zuzana Liptáková, Lýdia Petrušová a Martina Zemancová. Produkciu a dramaturgiu zabezpečil Róbert Pakan.

Organizuje: NOMANTINELS, www.duhovyrok.sk

Vstupné: 3 EUR

27.6. Piatok
20:00

Zoznamovací večer: LGBTI Speed Dating & Warm Up

LGBT Speed Dating

Úspešná akcia LGBT Speed Dating je tu opäť! Ak ťa už nebavia bežné cesty zoznámenia, príď sa zoznámiť na Speed Dating! Za približne dve hodiny ti ponúkneme možnosť zoznámiť sa s 8 až 10 ľuďmi rovnakého rodu ako si ty. Pripravíme pre teba Dating karty, do ktorých si podľa svojho gusta zaznačíš, či máš záujem stretnúť sa s oprotisediacou/oprotisediacim, alebo nie. Na každý rozhovor bude vyhradených 5 minút. Na konci nám svoju dating kartu odovzdáš a my ťa výlučne v prípade, že sympatie budú obojstranné, nakontaktujeme na tvoj nový objav. Ostatné je už na tebe! Registračný poplatok je 4 EUR. Výťažok z akcie poputuje na podporu Dúhového PRIDE.

Pre registráciu na LGBT Speed Dating stačí poslať svoje krstné meno, rod a vek na emailovú adresu kristina.klenova@duhovypride.sk a prísť 27.6.2014 do Cafe Barista!

Vstupné: registračný poplatok 4 EUR

Dúhový PRIDE Bratislava

Dúhový PRIDE Bratislava 2014 začína tento rok
na Hviezdoslavovom námestí.

Tento rok na vás čaká:

  • oficiálne privítanie
  • príhovory zástupkýň a zástupcov organizátorov, aktivistov a aktivistiek
  • príhovory europoslancov a europoslankýň
  • príhovor primátora mesta Bratislava
  • príhovory rôznych rodín, ktoré podporujú Dúhový PRIDE
  • predstavenie iniciatívy Uzákon.me a Slovnesko pre všetkých
  • PRIDE pochod mestom! Začiatok pochodu sa dozvieš priamo na mieste.

Moderuje Mona Zázrivcová.

V rámci dňa Dúhového PRIDE sa môžete tešiť aj na vystúpenia skvelých interpretov a interpretiek:

Katka Ščevlíková s kapelou

Katka Ščevlíková

Mladá, priateľská a talentovaná. Presne taká je Katka Ščevlíková, alebo ako ju kamaráti zvyknú volať „Käč“. Speváčka s krásnym a výrazným hlasom má len 22 rokov, ale jej hudobné úspechy sa dajú rátať na desiatky. Finalistka X-faktoru sa okrem výrazného účesu predstavila s hlasom nedefinovateľného farebného odtieňu, niečo medzi bordovým rockerským chraplákom popretkávaným čerstvými zelenkastými prelivmi jemnej jazzovej s nádychom ružovej romanticko–soulovej. Katka sa v roku 2012 stala objavom v súťaži Mladé tváre slovenského jazzu, robí vokalistku v show Milujem Slovensko, zahrala si na Bratislavských jazzových dňoch, vyhrala súťaž Zlatý hlas na Jemných melódiach, spolupracovala s kapelami AMO či Medial Banana. V minulosti bola súčasťou kapiel B.A.V. či Without Strings. V súčasnosti spolupracuje s bývalým „superstaristom“ Samuelom Tomečkom na jeho novom albume, na ktorom sa podieľa hlavne po textárskej stránke a takisto s výborným gitaristom Peťom Zajačkom ako akustické duo pod názvom Ščevlíková & Zajaček.

KING SHAOLIN

KING SHAOLIN

New-age popová kapela KING SHAOLIN vznikla v lete roku 2012. Kapelu tvoria spevák, gitarista a skladateľ v jednej osobe Dominik Štofko, Norbert Neuschl (basgitara, sprievodné vokály), Michal Uličný (bicie nástroje) a Michal „Mustafa“ Novák (gitara, sprievodné vokály). Prvý singel „My road“ sa dostal do hranosti hudobnej televízie ÓČKO TV. Singel „Never Knows“ sa dostal do dennej hranosti českej MTV. Ďaľších 5 oficiálnych videoklipov kapely je v rotácii hudobnej televízie MUSIQ 1. V roku 2014 bola kapela KING SHAOLIN nominovaná v rámci cien Rádio Head Awards v kategóriach: interpret roka a koncertná kapela roka, v rámci hudobných cien ZAI bola kapela tiež nominovaná na objav roka. Začiatkom roka 2014 začala kapela pôsobiť aj ako kapela Celeste Buckingham.

KING SHAOLIN

Afterparty

Oficiálna afterparty po Dúhovom PRIDE Bratislava 2014

Termín: sobota 28.6.
Miesto: NuSpirit Club, Pasáž Luxor, Štúrova 3
Čas: 20:00 – 05:00

Vstupenky:
predpredaj – prvých 100 ks za 5 EUR, potom 7 EUR
na mieste – 8 EUR

AFTERPARTY Dúhového PRIDE Bratislava 2014

Dúhová Bratislava sa bude baviť po pochode cez centrum mesta v štýlovom klube NuSpirit Club! Čaká na vás Stand Up v podaní komikov zo Silných rečí a dva stage plné špičkových DJs z komunity aj mimo nej!

Tešíme sa na vás a priveďte svojich blízkych a priateľov a priateľky!

Line up:
21:00 – Stand Up komikov zo Silných Rečí (Szatmary, Šoko Tabaček, Ladižo)
DJs – Damian Urx (Praha), Sad (slu:t), St. Mark, PLUSplus, Krto