Winter edition 1. - 2. december

Dúhový PRIDE prichádza po prvýkrát so svojou zimnou edíciou. Winter Edition prinesie do KC Dunaju 1vého a 2hého decembra slušný výber kultúry, zábavy a nášho obľúbeného vzdelávania.

Q-centrum

Výťažok z Dúhovej Winter Edition poputuje na podporu LGBT komunitného centra Q-centrum, ktoré ako jediné na Slovensku poskytuje bezplatné psychologické, sociálne a právne poradenstvo pre LGBT komunitu a jej blízkych, podporné skupiny, konzultácie k akademickým prácam, LGBT knižnicu, menšie kultúrne podujatia a viac.

1.12. Sobota
10:00

LGBT Jarmok

Prezentácia všetkého dúhového, čo na Slovensku funguje. LGBT občianske združenia, iniciatívy, teplé kluby, športové a iné krúžky a iné spriatelené organizácie. Všetko pod jednou strechou počas LGBT Jarmoku!

14:00

Workshop: Spoznaj svoje práva pre LGBT ľudí

V rámci prvého dňa Dúhového PRIDE Winter Edition vám Q-centrum ponúkne hneď dva vzdelávacie workshopy - toto je jeden z nich, pre všetkých queers, ktorým nie sú ich vlastné práva a možnosti z nich vyplývajúce ľahostajné.

V ramci workshopov Spoznaj svoje prava sme pre vas pripravili interaktivny workshop na temu "Život v partnerstve na Slovensku, pozitíva, negatíva, úskalia".

Skúsme raz iba nenadávať na politickú scénu a názory neprajníkov a odporcov. Naopak poďme si skúsiť, ako dokážeme sami definovať svoje požiadavky, svoje oprávnenia a povinnosti, to, čo by sme chceli a po čom túžime, aby bolo upravené a uznané právnym poriadkom Slovenskej republiky. Poďme spoznať svoje práva a poďme povedať, kam by sme ich hranice na Slovensku radi posunuli.

Diskutujme, polemizuje, definujme, všetko zaujímavé zapíšme…

Aktuálne bol v Národnej rade SR návrh zákona o registrovaných partnerstvách. Čítali ste ho? Aký naň máte názor? Čo vám v ňom chýbalo a čo naopak bolo navyše?

Spísaním vašich nápadov a výsledkov diskusie môže vzniknúť rámec budúcej právnej pravy, s ktorým by sme mohli pracovať a ktorý by nemusel zapadnúť prachom. Využi túto možnosť a poď diskutovať s právničkou Q-centra a ostatnými priateľmi, známymi, neznámymi…pretože veríme, že viac hláv - viac rozumu.

Organizátor: Q-centrum

16:00

Workshop: Všetko čo ste nechceli vedieť o sexe, ale môže sa vám zísť

Ako je to s prenosom sexuálnych ochorení pri orálnom sexe? Ktoré praktiky sú najrizikovejšie? Čo je to rimming? Je HIV to jediné čo sa nás týka? Do akej miery je prehĺtanie bezpečné? Vieš navliecť kondom ústami? Načo si dávať pozor pri vybraných S/M praktikách? A čo keď máme spoločné hračky? Toto a viac sa dozviete na našom worskshope.

Organizátor: Q-centrum

20:00
2.12. Nedeľa
10:00

LGBT Jarmok

Prezentácia všetkého dúhového, čo na Slovensku funguje. LGBT občianske združenia, iniciatívy, teplé kluby, športové a iné krúžky a iné spriatelené organizácie. Všetko pod jednou strechou počas LGBT Jarmoku!

14:00

Jura a Lama, čítanie z knihy a diskusia "LGBT rodičovstvo"

Jura a Lama

LePress

Jura a Lama autorky Markéty Pilátovej je prvá česká knižka o dieťati z rovnakopohlavnej rodiny. Jura má dve maminky, ešte nechodí do školy, ale už toho vie veľa. Stará sa o ovce, s lamami hovorí po indiánsky, pletie šály a keď je treba, vydá sa na záchrannú výpravu, ktorá skončí až v kúzelnej nore královny krtkov.

Knižka vyšla vo vydavateľstve Le Press, s finančnou podporou Slovensko-českého ženského fondu.

Po krste knihy diskutujeme s hosťami a hosťkami na tému "LGBT rodičovstvo".

17:00

Premietanie: Modlidby za Bobbyho

Modlidby za Bobbyho

Prayers for Bobby, r. Russell Mulcahy, USA, 90 min, slov. titulky

Sú 70te roky a matka (Sigourney Weaver), sa nechce zmieriť s faktom, že jej syn Bobby (Ryan Kelley) je gej. Razantne to odmieta. Potom, čo jej syn spácha samovraždu, stane sa z nej aktivistka za práva LGBT ľudí. Emocionálne dramatický film je natočený podľa skutočnej udalosti.

Po filme budeme diskutovať na tému "Homosexualita a kresťanstvo".

20:00

Dúhový jazz: Nikolaj Nikitin

Jeden z najtalentovanejších jazzmanov súčasnosti, Nikolaj Nikitin, vystúpi na podporu Q-centra a LGBT ľudí. Saxofónový chillout s klavírnym doprovodom na nedeľný dúhový večer.

VSTUP: 4 €

Nikolaj Nikitin

Párty zimy 2012 s Dúhovým PRIDE a jeho WINTER EDITION!

KC Dunaj

Queer párty do skorého ránka v rámci série akcií - roztočte to spolu s nami už 1vého decembra od 20:00 v KC Dunaj!

VSTUP: 6 €

Na skvelú atmosféru KC Dunaj, pestrosť našej LGBT komunity a hetero priateľov/iek, na skvelú hudbu a o polnoci na výbornú vianočnú kapustnicu od divadla NoMantinels!