21. september - do PRIDE-u ostáva:

0 dní
0 hodín
0 minút
0 sekúnd

Informácie - Dúhový PRIDE Bratislava

PRIDE a jeho ciele

Festival Dúhový PRIDE Bratislava nadväzuje na myšlienku podobných sprievodov po celom svete, a to, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu. Je farebnou prechádzkou po Bratislave, počas ktorej sa k lesbám, gejom, bisexuálnym, transrodovým a intersexuálnym (LGBTI) ľuďom pridávajú ich rodiny, priatelia, kolegovia a známi, aby ukázali, že ide o úplne bežných ľudí na Slovensku, ktorí chcú mať rovnakú šancu ako všetci ostatní udržať si zdravie, ísť si za šťastím, zarobiť si na živobytie, byť v bezpečí vo svojej krajine a starať sa o tých, ktorých milujú.

K hlavným cieľom PRIDE preto patrí:

  • Zviditeľnenie komunity LGBTI ľudí, ktorí chcú mať rovnakú príležitosť na šťastný život ako všetci ostatní.
  • Upozornenie na prekážky, ktoré LGBTI ľudia zažívajú a ponúknuť riešenia.
  • Uzákonenie partnerských zväzkov ľudí rovnakého pohlavia, aby mohli žiť svoj život dôstojne, bezpečne a v núdzi sa o seba navzájom postarať.

Organizátor

Dúhový PRIDE Bratislava

Občianske združenie Dúhový PRIDE Bratislava je mimovládnou neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je podpora viditeľnosti komunity lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych ľudí v ich plnej rozmanitosti na Slovensku. Jeho zakladajúcimi organizáciami sú Queer Leaders Forum a Iniciatíva Inakosť.

Záštita nad podujatím

Lucia Ďuriš Nicholsonová Lucia Ďuriš Nicholsonová
podpredsedníčka NR SR

Donori

Veľvyslanectvo Spojených štátov amerických

Partneri

Festivalový prepravca

taxify

Bezpečnostné pokyny

Nechoď na akciu sám/sama. Dohodni sa s viacerými priateľmi a zúčastnite sa Dúhového PRIDE-u spoločne. A najmä - VYJDI VON, ukáž svoj postoj a užívaj si Dúhový PRIDE. Urobili sme všetky bezpečnostné opatrenia.

Dodržiavaj pokyny organizátorov/iek a polície. Vedia, čo robia. Vyhradený priestor konania akcie bude strážený SBS a políciou. Neodchádzaj zbytočne z tohto bezpečného územia a drž sa skupiny pri pochode. Ak musíš opustiť zabezpečený priestor, nechoď sám/sama, choď s niekým najlepšie v skupinke a zváž, či si ponecháš dúhové veci na oblečení či na tvári.

Topánky s vysokými opätkami alebo „žabky“ nos radšej inokedy. Obuj si pohodlné, najlepšie uzavreté topánky, tenisky alebo sandále.

Neprovokuj protestujúcich z druhej strany. Nevyvolávaj konflikty. Nekrič po nich, neodpovedaj na ich pokriky a vyhrážky, nehádaj sa s nimi. Je to zbytočné. Tvojim argumentom aj tak nebudú chcieť porozumieť, nič to nevyrieši, len im to dá zámienku na konflikt.

Ak by bola použitá akákoľvek pyrotechnika, nedotýkaj sa jej rukou, je horúca. Radšej ju odkopni. Hlavne nešír paniku. Organizátori vo vestách budú mať so sebou vodu. Môže sa zísť na vypláchnutie očí po zasiahnutí slzným plynom, umytie rán, popáleniny, odpadnutie a dopĺňanie pitného režimu.

Z bezpečnostných dôvodov sú zakázané nože, zbrane, sklo, tyče a fľaše.

V prípade nebezpečenstva neutekaj zbytočne ďaleko, organizátori a polícia ťa budú chrániť účinnejšie v skupine. Nikdy neoslov sám podozrivé osoby. V prípade potreby vždy kontaktujte organizátorov v reflexných vestách, SBS alebo políciu.


A najmä - vyjdi von s rodinou, ukáž svoj postoj, užívaj si Dúhový PRIDE a ver, že sa ti nič zlé v tento deň nestane :)

Podporte nás

Finančný príspevok

Dúhový PRIDE Bratislava je neziskový a dobrovoľnícky projekt. Snažíme sa pre vás vytvoriť čo najzaujímavejší program a širokú škálu kultúrnych podujatí. Naše finančné prostriedky sú však časovo i rozpočotovo obmedzené. Pevne veríme, že Dúhový PRIDE Bratislava udržíme pri funkčnom živote roky a že na ňom budeme postupne oslavovať aj posuny v slovenskej legislatíve, prvý zákon, ktorý umožní rovnakopohlavným párom uzatvárať zväzky a že každým rokom príde na Pride čoraz viac ľudí. Preto si vás dovoľujeme aj touto cestou požiadať o príspevok či inú finančnú alebo materiálnu pomoc. Ďakujeme!


Prispieť môžete na náš transparentný účet.

Dobrovoľnícka pomoc

Privítame nové tváre v našom tíme!

Chceš sa podieľať na príprave a realizácii tohtoročného Dúhového PRIDE Bratislava? Prilož ruku k dielu! Venuj kúsok svojho voľného času pre dúhovú vec! Staň sa súčasťou queer histórie Slovenska! Všetky talenty vítané :)

Ozvi sa na: dobrovolnictvo@duhovypride.sk

Kontakty

info@duhovypride.sk

 

Kontakt pre média

Natália Tomeková
natalia.tomekova@duhovypride.sk

Martin Macko
martin.macko@duhovypride.sk